niedziela, 28 maja 2017

II Żeglarski Festyn Rodzinny - Rozpoczęcie Sezonu Żeglarskiego 2017


II Żeglarski Festyn Rodzinny

27 maja 2017 r. na II Żeglarskim Festynie Rodzinnym, zorganizowanym z okazji Dnia Dziecka na Przystani Żeglarskiej Łunowo, nie zabrakło pogody, dobrego nastroju, jak również uczestników z Zespołu Szkół Morskich oraz Międzyszkolnej Sekcji Żeglarskiej. W tym dniu licznie przybyły również rodziny z dziećmi, razem około 120 osób. Urząd Miasta Świnoujście reprezentowała Inspektor Wydziału Edukacji Katarzyna Iwanicka-Balas.


Inauguracją imprezy było uroczyste otwarcie sezonu żeglarskiego 2017 przez kierownika przystani p. Jana Grodkowskiego. Podczas apelu 7 młodym żeglarzom z patentem wręczono książeczki żeglarskie Polskiego Związku Żeglarskiego. Załogi DZ składające się z uczniów klas I-III TN wzięły  udział w regatach wiosłowych. Następnie do wspólnego startu stanęły załogi optymiściarzy i kormoranów. Wiał słaby wiatr i już po pierwszym trójkącie zamknięto te mini regaty.

Wyniki regat

1) w klasie Kormoran

I miejsce s/y ŚWINA sternik Konrad Kacprzak z załogą: Alicja Klimczak, Mikołaj Marach
II miejsce s/y DZIEDZINA sternik Przemysław Wojdalski z załogą: Paweł Krysiak, Jakub Hruszowiec
III miejsce s/y  ZORZA sternik Jakub Wolniak z załogą: Maciej Wolniak, Maciej Kozłowski

2) w klasie Optymist

I miejsce Dawid Pasieka
II miejsce Cezary Bajorski
III miejsce Zosia Lewandowska

3) wyścigi łodzi wiosłowych

I miejsce s/y GALERA klasa II TN – sternik Julia Banaszek
II miejsce s/y DRAGON klasa I i III TN – sternik Michał Kulczycki

W międzyczasie do przystani przypłynęły dwie zaproszone załogi z Klubu Wiosłowego z Anklam. Grochówka była „mniam mniam”, pyszna jak zawsze, kiełbaski no i przygotowane przez mamy ciasta. Dla rodziców i mniejszych gości przygotowano rejsy na DZ-tach, a  mniej odważnych na motorówce woził instruktor żeglarstwa p Jakub Kacprzak. Wielu gości na pokłady swoich jachtów zabierali prywatni właściciele rezydujących tu jachtów. Duże wzięcie miały również kajaki. Na zakończenie wręczono zwycięzcom regat medale, puchary, dyplomy i słodkie upominki. Jak przystało na Dzień Dziecka wszyscy zostali uhonorowani zabawkami i sprzętem sportowym. Nikt nie opuścił festynu bez nagrody.

Ahoj przygodo!

Do zobaczenia za rok.Foto: Hanka i Alfred Żurawscy i Zbigniew Miroszewski

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz