wtorek, 16 września 2014

I regaty meczowe "Szóstek" - 13 września 2014

W sobotę 13 września odbyły się pierwsze regaty meczowe "Szóstek" ze sternikiem. Dystans biegu, wynosił około 1/4 mili morskiej (tj. około 420 m). Ostatnia taka impreza odbyła się w Świnoujściu w latach 70. XX wieku. Wyścigom towarzyszyły pokazy sprzętu Straży Granicznej i Marynarki Wojennej.

Organizatorem imprezy był Międzyszkolny Ośrodek Sportów Wodnych - Przystań żeglarska w Łunowie.

W głównym biegu, o puchar przechodni Prezydenta Miasta, wystartowali uczniowie Zespołu Szkół Morskich im. Eugeniusza Kwiatkowskiego. Ich przeciwnikami była drużyna z Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Integracyjnymi im. Mieszka I. Po emocjonującym wyścigu (w strugach deszczu) wygrała drużyna z ZSM ze sternikiem - Piotrem Siedlakiem.

W kolejnych biegach wystartowały zgłoszone drużyny ze świnoujskich instytucji, sekcji i zakładów pracy.
Pierwsze miejsce zdobyła drużyna Urzędu Miasta Świnoujście w składzie z czasem 03:47.
Drugie miejsce zdobyła drużyna świnoujskiego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji z czasem 03:49.
Trzecie miejsce zdobyła drużyna z klubu sportowego Pomorze z czasem 03:52.
Kolejne miejsca:
McDonald's - 04:12
Młodzież z Przystani Łunowo - 04:24
O!środek Działań Teatralnych MDK - 05:14

Mimo, iż pogoda nie dopisała, na nabrzeżu zgromadziła się dość duża liczba kibiców, którzy bardzo żywiołowo dopingowali startujące drużyny. Imprezę prowadzili Aneta Kruk i Andrzej Sokołowski.